O nás

Naše organizace vznikla 16. 9. 1964 zároveň se vznikem druhé základní školy v našem městě. V této době byla naše činnost spjatá s chodem školy.  Z kronik se dozvídáme, že jsme pomáhali v zemědělství, připravovali besídky k MDŽ, sportovali a jezdili na výlety a letní tábory. Před „Sametovou revolucí“  měla naše organizace asi 450 členů.
        Po roce 1989 jsme se stali neziskovou organizací s demokratickými stanovami a začínali jsme skoro od začátku s minimem členů.

V současnosti je naše skupina v Horažďovicích známá spíše pod pojmem Otaváci.
Skládá se ze dvou oddílů - Otaváci a Starší.
     Oddíl Otaváci tvoří děti od 6 do 15 let, schází se pravidelně každý pátek a pod dohledem vedoucích hrají buď venkovní hry nebo tráví čas v klubovně. Pro děti je velice zajímavé, že se mohou sejít každý pátek se svými kamarády v jiném prostředí než je škola a mohou si zahrát zábavné hry, pro které se velice rychle nadchnou. V oddíle se mohou snadno naučit kolektivnímu chování, toleranci vůči ostatním a i trochu té zdravé soutěživosti.
        Oddíl Starší tvoří lidé ve věku od 15 let a výše. Oddíl řeší věci týkající se činnosti skupiny, přípravy akcí a samozřejmě letní tábor, který se každoročně koná na začátku července a trvá 17 dní.
        Všichni účastníci tábora jsou ubytováni v kovových stanech s celoplátěnou podsadou. Jsme jeden z posledních stanových táborů, což nám dává ještě větší motivaci k udržení této dlouholeté tradice. Snažíme se pořádat tento tábor v takové cenové relaci, která je finančně přijatelná pro rodiny z našeho okolí.

V roce 2012 se nám podařilo překonat magickou hranici 100 členů. Máme výborný kolektiv kvalifikovaných vedoucích a lidí, kteří jsou vždy ochotni pomoci.

Hlavní informace o sdružení Pionýr najdete na www.pionyr.cz.

zvalidovanozvalidovano